Pierwsze ubranka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Przygotowując się na przyjście na świat nowego członka rodziny, staramy się skompletować jak najlepszą wyprawkę. Oprócz wózka, łóżeczka czy kosmetyków, niezwykle ważny jest zakup odpowiednich ubranek.

Czym kierować się kompletując garderobę malucha?

Najlepsze ubranka dla niemowląt to takie, które są bezpieczne i wygodne. Barwne i wzorzyste tkaniny przyciągają uwagę rodziców, lecz nie zawsze muszą być najlepszym wyborem.

Odpowiednim materiałem, który nie podrażni delikatnej skóry dziecka, jest naturalna bawełna. Jest ona również odpowiednia dla alergików, ponieważ nie wywołuje reakcji uczulających.
Bezpieczeństwo ubranek dla najmłodszych, to również brak aplikacji i elementów, które mogłyby zostać oderwane i połknięte. Pierwsza odzież dziecka musi być funkcjonalne i łatwe w założeniu. Najwygodniejsze są rozwiązania, oparte o rzepy lub ekspresy, dzięki którym można szybko i łatwo założyć ubranko maluchowi. Warto pamiętać o tym, aby odzież nie krępowała ruchów i nie utrudniała dziecku poznawania świata. Szczególnie w chłodnej porze roku, ważne jest aby ubranko zapewniało dziecku odpowiednią ilość ciepła. Warto kierować się zasadą, że dziecko powinno zawsze mieć na sobie o jedną warstwę garderoby więcej niż dorosły człowiek. Przegrzanie jest równie niebezpieczne dla zdrowia dziecka, co wychłodzenie. Optymalną temperaturę zapewniają ubranka wykonane z naturalnych tkanin. Oprócz właściwości izolujących posiadają też właściwości wentylujące. Ubranie dziecka w taką odzież zapewni odpowiednią termoregulację i uchroni przed zapoceniem.

Czyszczenie ubranek noworodka jest równie ważne, co wybór odpowiedniego modelu. Podczas prania, należy pamiętać o tym, że skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa na substancje chemiczne. W sprzedaży dostępne są specjalne, delikatne proszki i płyny do prania dziecięcych ubranek. Aby uniknąć podrażnień wyprane rzeczy należy bardzo dokładnie wypłukać z proszku.

Narodziny dziecka są przełomowym momentem w naszym życiu. Wybór odpowiednich ubranek, zapewni dziecku dobry start. Dzięki właściwej odzieży, będzie komfortowo i bezpiecznie poznawać świat.

  Viatonica - Dlaczego muszę go kupić, opinie, cena

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*