EllaOne – nowa tabletka po stosunku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

EllaOne to innowacyjna tabletka stosowana w antykoncepcji po stosunku, którą możesz przyjąć nawet 5 dni (120 godzin) po niezabezpieczonym stosunku płciowym! Według przeprowadzonych badań klinicznych skuteczność jej działanie sięga nawet 98%, dzięki czemu jest coraz częściej wybierana przez pary zagrożone ryzykiem wpadki.

Co to jest EllaOne?

Jest to doustny środek antykoncepcyjny, który jest stosowany do 120 godzin po niezabezpieczonym stosunku seksualnym lub w sytuacji, gdy zastosowana metoda antykoncepcja okazała się nieskuteczna (pęknięcie czy zsunięcie prezerwatywy, pominięcie tabletki antykoncepcyjnej). EllaOne nie może być stosowana jako forma długofalowej antykoncepcji, jest lekiem typowo zapobiegawczym.  Składnik aktywny tabletki po stosunku oddziałuje na aktywność progesteronu i zatrzymuje owulację.

Jaki jest skład tabletki po stosunku EllaOne?

Substancją aktywną jest octan uliprystalu w dawce 30 miligramów. Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, powidon k30, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu.

Jak należy stosować EllaOne?

Tabletkę po  stosunku EllaOne należy przyjąć jak najszybciej po niezabezpieczonym kontakcie płciowym i nie później niż po 120 godzinach (5dniach). Pigułkę można przyjmować przed posiłkiem, w trakcie posiłku lub po posiłku.  Tabletkę EllaOne można zastosować w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego.  Jeżeli przed upływem 3 godzin od połknięcia tabletki wystąpią wymioty, konieczne jest zażycie następnej tabletki.

Czy EllaOne wpływa na antykoncepcję hormonalną?

Jeżeli stosujesz hormonalne tabletki antykoncepcyjne możesz dalej kontynuować ich stosowanie, bezpośrednio po zażyciu tabletki ellaOne, jednak do czasu pojawienia się następnej miesiączki powinnaś stosować dodatkową metodę antykoncepcji (prezerwatywa).

Czy mogę kupić tabletkę ellaOne bez recepty?

W Polsce lek ellaOne jest dostępny tylko na receptę, jednak w przypadku, gdy nie masz możliwości udać się do lekarza, możesz kupić ellaOne za pośrednictwem apteki internetowej. Oferuje one pełną i nieodpłatną konsultację z lekarzem, który potwierdzi konieczność zastosowania antykoncepcji awaryjnej i wyda receptę na tabletkę po stosunku.

  BerryFit - krople, oficjalna strona, kup teraz, opinie, cena

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*