Dieta proteinowa – dr Dukana

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dieta proteinowa pozwala na schudnięcie 15 kg w 3 miesiące i co ważne, bez uczucia głodu, frustracji i zmęczenia. Dieta ma swoich zwolenników wśród osób, którym zależy na zdrowym odżywianiu i pięknym wyglądzie. Gwarantuje skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo, dobre samopoczucie i piękną figurę.

Badania dowodzą, że dieta proteinowa jest skuteczna, ale przede wszystkim zdrowa. Zwalcza otyłość, przyspiesza utratę wagi przy zastosowaniu wysokobiałkowego jadłospisu. Białko jest potrzebne w organizmie, gdyż jest budulcem ważnych tkanek lub jest wydalane. By białko zostało strawione potrzeba zdecydowanie więcej energii, aniżeli ono samo w sobie zawiera. Właśnie tę energię organizm pobiera z tkanki tłuszczowej.
Pożywienie bogate w proteiny, a zatem chude mięso, owoce morza, są smaczne a takie jedzenie daje zadowolenie z posiłku, którym się degustujemy.

Dieta proteinowa to metoda odchudzająca ale także plan żywienia, dzięki któremu tracimy zbędne kilogramy i utrzymujemy swoją nową wagę bez zaburzeń zdrowotnych.
Dieta ta oparta jest na naturalnych, łatwo dostępnych składnikach, bez konieczności liczenia kalorii i ważenia każdej porcji.

Dieta proteinowa, zwana również dietą Dukana składa się z 4 etapów:
etap 1– faza ataku: dieta niełączenia, ten etap polega na przyjmowaniu czystych protein, które znajdują się w chudym mięsie i nabiale, trwa 5 dni a efektem jest kilka kilogramów mniej,
etap 2– faza naprzemienna: dieta białkowa wzbogacona o warzywa,
etap 3 – utrwalenie zdobytej wagi: okres ten jest proporcjonalny do liczby utraconych do tej pory kilogramów, 10 dni na 1 kg. Stopniowo dodaje się pozostałe produkty i w ten sposób unika się efektu jo-jo oraz wyrabia się prawidłowe nawyki żywieniowe,
etap 4 – ostateczne ustabilizowanie wagi: w tym czasie je się normalnie, wracając na jeden dzień do fazy ataku .

W książce dr Pierra Dukana pt. „Nie potrafię schudnąć” znajdują się informacje na temat tego, jaki wpływ na organizm mają poszczególne składniki, jak dieta może być stosowana przez dorosłych, kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne, kobiety w okresie menopauzy, by efekty były zadowalające.

  Planowanie ciąży

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*