Czy zielona kawa jest skuteczna?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zielona kawa w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Internet, telewizja i prasa jest przepełniona doniesieniami o niezwykłej skuteczności tabletek zawierających ekstrakt  z zielonej kawy w kuracji odchudzającej. Zaletą tego preparatu wspomagającego spalanie tłuszczu jest bezpieczeństwo oraz efektywność działania potwierdzona testami klinicznymi.

Badania kliniczne dotyczące zielonej kawy

Naukowcy widząc zwiększającą się popularność tabletek zawierających ekstrakt z zielonej kawy, postanowili sprawdzić skuteczność ich działania oraz wpływ na zdrowie. Testy przeprowadzono  na grupie 16 pacjentów, którzy zażywali pigułki przez okres 22 tygodni. Grupę podzielona na 3 podgrupy:

  • I podgrupa zażywająca placebo
  • II podgrupa przyjmująca pigułki zawierające 1050 mg ekstraktu z zielonej kawy
  • III podgrupa zażywająca tabletki o zawartości 700 mg ekstraktu

Podczas prowadzenia badań stan zdrowia i efekty działania leku były monitorowane testami medycznymi mierzącymi, m.in.: ciśnienie tętnicze krwi, zawartość tłuszczu w organizmie, współczynnik BMI. Zauważono spadek ciała u pacjentów ok. 8-10 kg, zmniejszenie ilości tłuszczu o 4-6%. Warto podkreślić, że przez okres prowadzenia badań, pacjenci mieli nie zmieniać swoich nawyków żywieniowych oraz stylu życia. Jeżeli przyjmowanie tabletek zawierających ekstrakt z zielonej kawy zostanie połączone z ćwiczeniami i zdrowym wyżywieniem obserwowane efekty będą jeszcze lepsze.

  Flexumgel dla stawów - Dlaczego muszę go kupić, opinie, cena

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*