Czy warto stosować suplementy odchudzające?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Od pewnego czasu wymusza się na nas pewien kanon piękna. Media są bezlitosne i od rana do wieczora karmią nas wizerunkami pięknych, młodych i idealnie szczupłych. A skoro trzeba być pięknym i szczupłym, z pomocą przychodzą nam naukowcy ich remedium na całe zło – tabletki odchudzające. W miesiąc mają pomóc zrzucić to, co nabywaliśmy latami. Nie udało się wcześniej, z tabletkami uda się na pewno. Czy rzeczywiście warto?

O tabletkach (i różnych innych specyfikach odchudzających) opinie są naprawdę podzielone i większość skłania się ku tym negatywnym. Ja też nie wierzę w tabletki, które w magiczny sposób uwypuklą mi mięśnie i sprawią, że będę wyglądała, jak Anja Rubik bez żadnego wysiłku. Trzeba być wyjątkowo naiwnym żeby wierzyć w takie banialuki. Ale jeśli dobrze się wsłuchać w to, co producenci próbują nam przekazać, obraz staje się bardziej klarowny.

Większość producentów środków odchudzających zaznacza, że ich produkt jest najbardziej skuteczny w połączeniu z aktywnością fizyczną i zbilansowaną dietą. Innymi słowy, tabletki odchudzające mogą spotęgować pozytywne efekty diety i ćwiczeń. Same w sobie będą do jakiegoś stopnia skuteczne. Ale nie od dziś wiadomo, że ludzie są niecierpliwi. Skoro po miesiącu nie ma efektów, to znaczy, że tabletki nie działają. Kropka.

Jeśli ktoś zmaga się z dużą nadwagą, tabletki odchudzające mogą być dobrym wsparciem. Ale tylko wtedy, jeśli stosowane są w parze z racjonalną dietą i ćwiczeniami. W przeciwnym razie to strata pieniędzy.

  Skuteczne odchudzanie z Green Coffee

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*