Blizny po oparzeniach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

To właśnie blizny po oparzeniach bywają najbardziej widoczne i potrafią w bardzo negatywny sposób wpłynąć na nasze samopoczucie i psychikę. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy im przeciwdziałać i próbować je usunąć, tak aby nasza skóra stała się znów gładka i jędrna.

W zasadzie wszystko zależy od tego jak duża i głęboka jest blizna. Wiadomo, że dużo prościej jest usunąć takie które są płytkie i spowodowane są w wyniku działania relatywnie niskiej temperatury. W takich wypadkach mogą wystarczyć zwykłe preparaty przeznaczone do usuwania blizn. Dostępne są one pod postacią kremów i żeli. Ceny są dość przystępne, aczkolwiek wahają się od kilkunastu nawet do dwustu złotych. Ich działanie polega na rozjaśnianiu blizn i jednoczesnym ich ujędrnianiu. Niestety ta metoda sprawdza się tylko przy oparzeniach stopnia I.

W najgorszej sytuacji są osoby u których wystąpiły uszkodzenia związane z III stopniem. Istnieje co prawda jest IV, aczkolwiek w tym wypadku mówi się już praktycznie o zwęgleniu tkanek i temat ewentualnych blizn schodzi na dalszy plan, a ratuje się po prostu pacjenta. Wspomniany trzeci typ oparzeń charakteryzuje się zniszczeniem tak zwanej warstwy rozrodczej skóry, oraz tkanki podskórnej. W tym wypadku zawsze pojawiają się blizny.

Ich wygląd, kształt i głębokość zależy od wielu czynników takich jak czas gojenia się ran, indywidualnych predyspozycji genetycznych, a nawet zdolności regeneracyjnych naszej skóry. Duży wpływ na bliznę mają także lekarze, którzy będą nas leczyć z oparzeń, oraz metody które do niego zastosują. W najlepszym wypadku efekt końcowy może być tak mało widoczny, że nie będzie potrzebna plastyka skóry, a więc wizyta u chirurga. Na szczęście obecnie całkowicie zmieniono podejście w leczeniu oparzeń (kiedyś uważano, że może to trwać co najmniej kilka miesięcy) i próbuje się zregenerować skórę bardzo szybko, tak aby blizny w ogóle się nie pojawiły, bądź też były na tyle małe, że widoczne tylko na opalonej skórze.

  Moja recenzja gry Drakensang Online

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*