Autyzm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Autyzm to zaburzenie rozwojowe, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Choroba ujawnia się w ciągu pierwszych lat życia i spowodowana jest zaburzeniem neurologicznym w mózgu. Szacuje się, że autyzm występuje w 0,2% populacji; cztery razy częściej u chłopców. Jest to trzeci pod względem występowania upośledzeniem w rozwoju, jednak duża ilość osób w służbie zdrowia ma znikomą wiedzę na temat postępowania z osobą dotkniętą tą chorobą. Zespół Kannera wpływa na rozwój mózgu w sferze porozumiewania się, komunikowana z innymi, rozumowania.

Mówimy, że autyzm to zaburzenie spektralne- objawy są różnorodne, łączą się ze sobą, są ciężkie i lekkie. Gdyby ustawić dwie osoby autysyczne obok siebie będą inaczej zachowywać się, specyficznie.

Rozpoznanie autyzmu jest trudne- nie ma żadnych testów, które jednoznacznie stwierdziłyby chorobę. Diagnoza opiera się na obserwacji malucha. Sprawdza się jego stopień komunikacji, porozumiewania się, rozumowania, stopnia rozwoju. Początkowe objawy mogą występować w innych chorobach jak na przykład schizofrenia, dlatego lekarz powinien przeprowadzić dodatkowe badania by jednoznacznie stwierdzić autyzm u dziecka.

Zespołu Kannera nie da się wyleczyć. Jak najszybsza diagnoza i pomoc pozwalają dziecku na rozwój i jak najlepsze funkcjonowanie. Powszechnie uważa się, nie jesteśmy w stanie stowrzyć leku działającego na wszelkie objawy, ponieważ autyzm jest to choroba, która ma podłoże w mózgu w bardzo wczesnym okresie rozwoju.

  Dieta proteinowa - dr Dukana

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*